Ta jedna vteřinka...

21. dubna 2014 v 18:09 |  Takové obecné úvahy
Ta jedna vteřinka, kdy vám to dojde. Ta jedna vteřinka, kdy se vám rozskočí srdce na milion kousků. Ta chvilka, kdy vás pohltí ta obrovská díra. Ta chvíle, kdy se propadnete do nicoty.

Nemusí to být jen ztráta lásky, která vám takhle zničí. V životě je toho mnohem víc, co vás dokáže totálně odrovnat. Ztráta něčeho, o čem jste hodně snili, za čím jste si dlouho šli, o co jste se dlouho snažili. Ta chvíle, kdy vám dojde, že jste o to přišli, je ta nejhorší. A hrozně dlouho se vám vybavuje ve vzpomínkách. Říkáte si, co jste měli a mohli udělat jinak. Co jste mohli udělat, abyste tomu předešli a co jste mohli udělat, abyste to líp zvládli.

Víte, nemyslim si, že nás v dnešním světě definuje to, co umíme, nebo dokážeme. Ne, všichni vidí jen to, jak na ně působíme. A když jste někdo, koho život už v dětství semlel a teď si od lidí držíte odstup, tak všichni vidí jen to, že si držíte odstup. Že se nedružíte. A můžete se snažit sebevíc, ale nemáte šanci tenhle jejich přístup změnit. Budou vás soudit a budou vás odsuzovat a cokoli, co uděláte, to nezmění. Jak neumíte skákat po hlavě do každýho zadku, řádně se přetvařovat a předstírat, že jste něco, co nejste, skončili jste ještě dřív, než jste začali. Nikoho nezajímá, jak jste se dostali tam, kam jste se dostali, nebo že svou práci děláte dobře. Vidí jen to, že se nechováte jako zbytek stáda a neděláte všechny ty věci, který s vaší prací ani trochu nesouvisí. V jejich očích jste ti špatní a nemůžete udělat nic, abyste to změnili. Nic nemá smysl a všechna snaha je zbytečná.

Snažila jsem se, vážně jsem se snažila, ale zbyla mi jen tahle věta: "Podřezáváte si pod sebou větev." Zase bylo všechno zbytečný. Všecičko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama