Harry Potter

3. července 2012 v 20:12 |  Moje názory na filmy
Harry Potter.. Tak tohle je jedna z mála mánií, který mě chytly. Jo, vím, že už je to nějakej ten pátek, kdy se odvysílal poslední díl a jdu s tímhle článkem tak trochu s křížkem po funuse, ale teď jsem využila dovolený a času, který mi poskytuje, k tomu, abych si těhle osm filmů znovu pustila a chci se podělit se svými dojmy.

Nepatřím mezi ty lidi, co tomu totálně propadli. Knížky jsem nečetla a v kině byla asi na dvou z těhle filmů. Nicméně musím říct, že mi tahle pohádka vždycky spolehlivě pomůže se odreagovat. Mám ráda filmy, u kterých nemusíte přemýšlet a nemusíte v nich hledat nějaký hlubší smysl, nebo význam. Tohle je podle mě jeden z nich.

A jo, mám ráda takový ty filmy, kde od prvního dílu čekáte a doufáte, že někteří aktéři skončí spolu. V Harrym Potterovi to pro mě jasně byli Ron a Hermiona. Líbily se mi zápletky, co tam měli, bavilo mě jejich škorpení i to, jak jeden nebo druhý žárlil, když zrovna byli s někým jiným. A asi mě baví i ta naivita, která se tim filmem táhne. To, jak jsou ty děcka nevinný. První pusy a první lásky až někdy po patnáctém roku.. Někde na to nadávali, že to tak v dnešní době není. Není a co? Mně se to líbí, protože už nějak nestíham to, kam tenhle svět spěje.. Já jsem v tomhle vyrostla, takže mi to nepřijde divný..

Líbí se mi to, jak je v těhle filmech popisovaný přátelství. Mám ráda lidi, co se spřátelí s největšími loosery, ze kterých se nakonec stanou borci. Líbí se mi, jako jaký trubka je tam vyobrazován Ron, ale přitom by to bez něj nikdy nedali. A baví mě, jaká nesnesitelná šprtka je Hermiona, ale přitom by bez ní neměli šanci vyhrát už první souboj. Mám ráda lidi, který se liší, ale přitom je maj lidi rádi přesně takový, jací jsou. Třeba Nevil. Z totálního loosera se stane odvážným mužem, který pomůže zachránit den.

Jasně, tyhle filmy popisují sedm let, takže tu musí být patrný vývoj, ale zase když to srovnáte třeba se Stmíváním, kde se to taky pohybuje v nějaké době, tak můžete jen říct, že Bella je furt stejná blbka a vývoj veškerý žádný.

No, vím, že vám tenhle článek nebyl žádným přínosem, takže to zkrátím: Tyhle filmy mě baví a pustit si je aspoň jednou do roka mi nedělá problém. A Ron a Hermiona jsou můj oblíbený pár.

H.M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama