Zbláznila jsem se - myslím na dítě

20. června 2012 v 18:03 |  Takové obecné úvahy
Asi mi fakt ruplo v kouli. Dítě u mě rozhodně nebylo v nejbližších letech na lístku. Před rokem jsem konečně začala dělat kariéru a konečně se někam dostala a neplánovala jsem to zahodit kvůli případnýmu děcku.

Jenže teď se v práci všechno změnilo. Celá moje práce jde do háje, stěhují to na Moravu a kdybych u toho chtěla zůstat, musela bych denně strávit tři hodiny dojížděním, což pro mě není alternativa. Nechci marnit svůj život dojížděním. Nechci ztrácet každý den tři hodiny. Takže už nějakou dobu pro mě myšlenka na dítě není až tak nemožná, ale pořád to bylo jenom jako alternativa, kdybych prostě nechtěla začínat ani v nový práci, ani dojíždět.

Ale asi mi ruplo v kouli. Na dnešek se mi zdál sen, jak jsme s manželem říkali lidem, že budeme mít miminko a v tom snu jsem byla tak strašně šťastná.. Od rána to nemůžu dostat z hlavy. Nevim, jestli jsem tak nevyspalá a unavená, že už mi hrabe, nebo se stalo to, co mi všichni říkali: Jednoho dne se prostě vzbudíš a změníš názor.. Mám pocit, že se to stalo.

Nevim. Děsím se těhotenství a děsím se porodu a toho, kam pak půjdu pracovat, ale současně si říkám, že tu vždycky bude nějaký ale, který mě bude děsit. A asi jako všichni jednou rodinu chci a říkám si, jestli teď, když se to v práci všechno sesypalo jako domeček z karet, není ta nejvhodnější doba. Kdy bude vhodnější se rozhodnout ten obrovskej krok udělat než teď, když nemam co ztratit?

Jo, říkala jsem si, že bych napřed měla rok dva zůstat v tý práci, co tu bude, abych se pak měla po mateřský kam vrátit, ale upřímně, jaká je šance, že se doopravdy budu moci vrátit a že mě během mateřský nevyrazí? Viděla jsem tu odejít mraky ženskejch na mateřskou a možnost se vrátit dostala jedna. Jo, do současný práce bych s tim asi neměla problém, tady už mam postavení, ale jaká je šance, že bych dostala možnost si podobný postavení vybudovat v tý nový práci?? Člověk nikdy neví a když budu těhotenství plánovat hlavou, tak k němu asi nikdy nedojde.

Asi jsem se zcvokla :D

H.M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama