FlashForward

3. června 2012 v 11:45 |  Moje názory na seriály
Tak tenhle seriál jsem si jako sci-fi fanoušek nemohla nechat ujít a řeknu vám, že jsem dobře udělala.Už dlouho mi při ničem neběhal mrát po zádech. U tohohle seriálu se mi to stávalo poměrně často. Ještě jsem ho nedokoukala, jsem asi u patnáctého dílu. Radši právě tenhle svůj názor píšu teď, pro případ, že by se mi, jako u hodně seriálu, stalo to, že mě poslední díl tak otráví, že mi zkazí zážitek z celého seriálu. Kdo ví, jestli se tam neobjeví nějaká stupidita typu posledního dílu Lostů, který totálně zazdil celý seriál. Nebo poslední díl Alcatrazu, kde mělo dojít k vysvětlení všeho a nebyla jsem o moc moudřejší, než na začátku.. Takže sem chci napsat svůj nadšený názor dřív, než mi ho případně něco zkazí. Takže..

6. října všichni lidé na planetě ztratí na 2 minuty a 17 vteřin vědomí. Přesně na tuhle dobu spatří svou budoucnost. Kde budou za šest měsíců, 29.dubna. Záblesky některých lidí jsou hezké, takže tito lidé se na budoucnost těší a snaží se k té situaci co nejdřív dopracovat. V podstatě popohnat osud, což nevím, jestli je úplně to nejlepší..

Jako třeba doktor Bryce Varley. Tenhle sympatický doktůrek stojí v době před zábleskem na molu a chce spáchat sebevraždu, protože se dozvěděl, že má rakovinu plic ve čtrtém stádiu a vypadá to špatně. Nechce, aby si jeho rodina musela projít tím, až bude dlouho umírat a navíc má z umírání strach, takže chce skončit svůj život. A pak přijde výpadek a s ním spojený záblesk budoucnosti, kde se vidí s japonkou a je mezi nimi cítit láska. Tenhle zážitek ho nabije novou energií do života. Vrátí mu touhu bojovat. Sílu bojovat. A jak on, tak ta dívka, Keiko, se snaží k tomu, co viděli v záblescích, propracovat rychleji. On vyrazí do Japonska, kde nakonec i zjistí, jak se jeho záhadná dívka jmenuje a kde jí najde, ale díky její matce se nesetkají. Keiko zase naopak odjíždí do Ameriky a každý den chodí do restaurace, kde se s ním viděla. Oba místo, aby žili v současnosti, myslí jen na budoucnost.

Bryce přitom potkává v nemocnici Nikol, se kterou se hodně sblíží. Zatím se můžu po patnáctém dílu jen dohadovat, jestli se budoucnost nakonec změní a tihle dva se dají dohromady, protože podle mě se navzájem milují. Osobně bych si to přála a fandím jim. Víte, podle mě je právě problém toho, když lidi vidí budoucnost, že je přestane zajímat současnost. Začnou se chovat podle toho, co viděli, i když by nad tím předtím ani nepřemýšleli.

Jako agentka FBI Janis Hawk, která nikdy ani nepřemýšlela nad tím, že by měla dítě a na základě záblesku si nechá od kolegy, přestože je lesbička, udělat dítě. Tohle mi prostě přijde, já nevim, divný neni ten správný výraz. Mně to přijde až hloupé chovat se nějak jenom proto, že jsem někde viděla, že to tak bude. Nevěřim tomu, že existuje něco jako daná a neměná budoucnost. Stačí přece někde jinak odbočit a váš život se může ubírat úplně jinou cestou.

Jako agent, který skočí ze střechy, protože ve svém záblesku viděl, že zabil (byla to nehoda) matku dvou dětí. Tak radši zabije sebe, aby ona mohla žít. Změní budoucnost.

Samozřejmě že člověk neví, jak by on sám reagoval, kdyby se dostal do takovéhle situace. Kdybychom čistě hypoteticky znali budoucnost. Nevíme, jestli bychom se jí nechali ovlivnit. Vezměte si, že muž vidí, jak není se svou rodinou a znovu pije a jeho žena vidí, jak je s jiným mužem. A nakonec se rozejdou, protože to v nich prostě tak dlouho hlodá a užírají se tím, že zapomenou na přítomnost, kde se pořád milují a kvůli budoucnosti, která se ještě nestala a mohla být úplně jiná, se rozjedou.

Jo, tenhle serál ve mně probouzí spoustu emocí a spoustu otázek. Víte, asi věřím na osud. Někde podvědomě. A mam docela bujnou fantazii, proto mam asi tak ráda sci-fi. Nevěřim tomu, že jsme ve vesmíru sami. No tak, vesmír je obrovskej a myslet si, že něco tak primitivního jako člověk je nejinteligentnější bytostí ve vesmíru, mi přijde úplně šílený. Možná jsem vedle jak ta jedle, ale takhle to vidím já. A zase jsem úplně odběhla od tématu :o).

Na tomhle seriálu je geniální to, že na základě vizí různých lidí dávají postupně dohromady mozaiku věcí, co se stanou. Postupně na základě všech svědectví skládají obrázek budoucnosti. Zjišťují, že se to, co se stalo, může opakovat. Hledají způsob, jak tomu zabránit. Hledají způsob, jak budoucnost změnit - jak zachránit kolegu a přítele, který má zemřít. Jsem moc zvědavá, jestli se to povede, ale myslím si, že ano :). Moc se mi líbí, že to má spád a pořád jsem napnutá, jak to bude pokračovat a nenudím se u toho. Ani na chvilku jsem se nenudila. A taky tam není úplně špatné herecké obsazení. Nikdo nijak výrazně známý, alespoň ne pro mě, ale až na jednu výjimku tam neni nikdo, kdo by mi vyloženě vadil. Což je taky velký plus.

Prostě tenhle seriál mě nadchnul a jsem moc zvědavá, jak to nakonec dopadne. Pak tenhle článek doplnim o svoje dojmy z konce.

H.M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama