Sanctuary končí :(

26. května 2012 v 10:42 |  Moje názory na seriály
K tomuhle geniálnímu seriálu jsem se dostala před pár lety díky mojí drahý polovičce. Přišel s tím, že bychom to mohli zkusit. Já jsem obrovský fanoušek sci-fi, ale musím říct, že o tomhle seriálu jsem do tý doby neslyšela a to ani přes to, že tam hraje moje oblíbenkyně Amanda Tapping z Hvězdný brány.

Je pravda, že mě prvních pár dílů nijak extra nezaujalo, ale vytrvala jsem a jsem za to ráda, protože tenhle seriál se stal jedním z mých nejoblíbenějších a myslím si, že s postupem času zrál jako víno. Byl řadu od řady lepší. Strávila jsem stovky hodin, když jsem k němu dělala titulky pro Ednu a Titulky.com. Užívala jsem si z toho každou vteřinu. A i když se našly díly, které mě bavily o poznání míň, ten seriál jsem zbožňovala.

Proto mě hodně zasáhlo rozhodnutí Syfy se seriálem skončit. Jasně, stejně jako většina lidí jsem to čekala, vzhledem k tomu, že po skončení vysílání čtvrté řady bylo už x měsíců ticho po pěšině. Podvědomě jsem věděla, že tahle zpráva přijde, ale stejně jsem pořád doufala. A nedočkala se. Tenhle báječnéj seriál skončil. Už nikdy se nedozvíme, jestli se Helen v minulosti dala dohromady s Teslou. Neuvidíme Henryho a Eričino děcko. Nedozvíme se, jestli spolu Will a Abby zůstali. Nedozvíme se, jestli je John mrtvý, nebo ne. Kate už se nám do seriálu nevrátí. Už nikdy si neprohlídneme nové Útočiště, které Helen vybudovala pod zemí.

Jsem z toho deprimovaná. Bavil mě ten seriál, milovala jsem to překládání. Každou sobotu jsem se těšila na další díl a na to, až budu sledovat, jak mi milý lidičky píší k titulkům komentáře s díky. Jak budu čekat, až budu mít sto stažení. To všechno je pryč. Nechci překládat něco jenom proto, abych něco překládala. Tenhle seriál byl moje srdcovka.

A ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak si říkám: Na co budeme my sci-fi fanoušci koukat? Heuréka je spíš taková pohádka, aspoň pro mě. Warehouse pro mě není sci-fi v pravym slova smyslu. Upíří deníky maj sice nadpřirozený bytosti, ale je to spíše romantický (ne že by mě to tedy nebavilo, ale o tom jindy..). Původní Hvězdná brána skončila už dávno, Atlantis taky a Univers se moc nepovedlo. Aspoň pro mě to bylo dost velký zklamání. Výbornej mi přišel Event, ale s tim taky skončili po jedný řadě. No jo, máme to my fanoušci sci-fi fakt těžký. Máme příliš dobrej vkus, na rozdíl od většiny lidstva a proto ty naše seriály nemaj miliardy fanoušků a dvacet řad. Sci-fi není pro každého, aspoň podle mě. Člověk musí mít fantazii a být ochotnej se všem těm šaškárnám, co tvůrci vymýšlí, poddat. Musí být ochotnej uvěřit, že existují dva druhy hadů, co lezou lidem do hlavy a ovládaj je - tokrové a goaul´di a že zatímco tokrové jsou hodní, goaul´di vás bez mrknutí oka zabijí. Ale to už jsem odběhla od tématu.

Sanctuary, RIP, we will miss you :(

H.M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama