Moje první láska

14. května 2012 v 19:29 |  Láska a vztahy
Dneska se mi stalo něco, co jsem nečekala. Takový milý/nemilý překvápko. Potkala jsem někoho, koho jsem neviděla snad tisíc let. Bylo mi tak patnáct, když jsem ho viděla naposledy. Byli jsme oba děti. Matně si vybavuju, že když jsem ho viděla naposledy, tak jsem ho nepoznala. A dneska nepoznal on mě.

Asi bych měla začít od začátku.

Dneska jsem po letech potkala svojí první dětskou lásku. Toho kluka, co měl chatu vedle nás. Všechno, co si ze svejch dětskejch prázdnin pamatuju, mělo souvislost s ním. Pamatuju si ty letní ohníčky. Pamatuju si, jak si vždycky napaloval klacek a pak s nim dělal takový ty kruhy a já, která jsem byla asi o dva roky mladší, na něj jen v nábožný úctě koukala. Pamatuju si, jak jsme hráli na trávníku před chatou rybičky, rybičky chytejte se. Jak jsme dělali jakblkový války a vždycky to skončilo hordou modřin, když se někomu povedlo se trefit :). Pamatuju si, jak se k nám v noci ještě s jeho kámošem plížili, když jsme se ségrou seděly před chatou, jen proto, aby nás k smrti vyděsili, když na nás bafli ze tmy. Jak vždycky běhali s meči a bojovali. To byly časy :)).

Občas by se tam člověk vrátil. Mělo to svý kouzlo. Všechno jsme měli před sebou a tyhle dětský platonický lásky jsou tak krásný. Jasně, že z toho nikdy nic nebylo. Jako z žádný mojí dětský lásky. Prostě jednoho dne na chatu jezdit přestal. Už byl velkej kluk a já už ho nikdy neviděla. Nikdy jsme si nevyměnili adresy, byla to jen ta letní dobrodružství. A dneska po víc jak deseti letech jsem ho viděla. Byl to tak strašně zvláštní pocit. Jen, co jsem ho uviděla, jsem ho poznala. On mě ne. Asi chápu proč, taková docela normální holka. A navíc, já byla děcko a on byl ten "dospělák" :o). Dneska mě nepoznal a osud nás pravděpodobně víckrát dohromady nesvede. A upřímně řečeno, je to tak lepší. Kdo ví, co by to ve mně mohlo probudit. Teď mám hezkej pocit z toho, že jsem ho po letech viděla a jo, jsem trošku smutná, že mě nepoznal, ale uvědomuju si, že tohle je dávná minulost. Kdo ví, třeba už má rodinu a děti. A třeba ne..

H.M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama